"Kurulan koalisyonların her biri ayrı bir bunalım sebebi oldu"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önce kürsüye çıkan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaptığı konuşmasında eski dönemlerde yaşanılan koalisyon hükümetlerine değindi.

"Şimdi istikrar var"

76 yılda 51 koalisyon kurulduğunu ve her birinin ayrı bir bunalım sebebi olduğunu vurgulayan Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

Böyle bir dönem içerisinde artık geriye dönmek yok.  Parlamenter sistemi hatırlamaya gerek yok. 76 yılda 51 koalisyon kurulmuş, her biri ayrı bir bunalım sebebi olmuştur. Şimdi istikrar var, şimdi gelecek var, şimdi Cumhur İttifakı var. Ve bu ittifakın liderinin 14 Mayıs'ta seçimi var.

14 Mayıs'ta sandığa gitmeliyiz. Bu hizmeti durdurmak isteyenlere cevaben yürüyoruz biz, devam ediyoruz biz, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'dır demeliyiz. 

Cumhurbaşkanlığında kararımız net olan Sayın Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar cumhurbaşkanı seçmeliyiz.

"Yıkılan yuvalar için adımlar atılmaktadır"

Bahçeli, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:


Yıkılan yuvalar için adımlar atılmaktadır. Felaketin getirmiş olduğu büyük sıkıntıları aşmak için milletçe 11 ilimize akınlar olmuş beslenmeden barınmaya kadar her türlü fedakarlık ve dayanışma örneği ortaya konmuştur.


TCG Anadolu gemisi yeni bir yüz yılın hayırlı bir işareti, geleceğin ay yıldızı, siyasi yönden de hizmetin yıldızı olacaktır.


Depremin ne olduğunu anlamakta acze düşenler siyasi istismarla yalan üstüne yalan katmak suretiyle yapılacak olan hizmeti örtmeye çalışıyorlar.

' />

Devlet Bahçeli: Kurulan her koalisyon ayrı bir bunalım sebebi oldu

Hangi Partiye Oy Vereceksiniz

 Akp
 Chp
 İyi