CHP Gaziemir Belediye Başkan Aday Adayı Fikret Kar"a Gaziemir esnafından destek

CHP Gaziemir Belediye Başkan Aday Adayı Fikret Kar"a Gaziemir esnafından destek
CHP Gaziemir Belediye Başkan Aday Adayı Fikret Kar
23 January 2014, Saat 10:00 Gaziemirli esnaf sanatkarların sorunlarını da paylaştıkları ziyarette; Fikret Kar'ın işadamı kimliği ile kendilerini çok daha iyi anlayabileceğini ifade eden Oda Başkanı Beyen, "Yerel yöneticilerin ticaretin içinden gelmesi tabanı tanımak açısından olumlu. Esnaf, bir ülkenin temel taşıdır. Yerel yönetime gelen gerek belediye başkanı, gerek meclis üyeleri olsun tabanın sıkıntısını bilemezse hizmette verimli olamaz. Biz dirsek teması çalışıp esnafımız üzerindeki yükü azaltmak istiyoruz." diye konuştu.

Anahtarımızı hala bakkala bırakırız

Bir kentin önemli dinamiklerinden olan esnaf sanatkârı korumanın ve güçlendirmenin yerel yönetimlerin de görevi olduğuna dikkat çeken CHP Aday Adayı Fikret Kar; esnaf sanatkarlarınbugün büyük kartellerin rekabet gücüne sahip olmadığından bitme noktasına geldiğini söyledi.

Kar şöyle konuştu; " Oysa küçük esnaf ve sanatkârlarımız bizim toplumsal güven ve huzurumuzun da en önemli unsurları.Halkın küçük esnafa sahip çıkması için tedbirler almak projeler üretmek de hepimizin olduğu gibi bir yerel yönetimin görevidir.Bugün hiçbir büyük alışveriş merkezinden veresiye alışveriş yapılamaz ama, mahalle esnafına halen evlerimizin anahtarını teslim ediyoruz. Gaziemirli'lerin Gaziemir esnafından alışveriş yapmasını teşvik edecek çeşitli uygulamalar yaratılabilir. Bu konuda, bir kart projesi- esnaf kart gibi - üzerinde çalışıyoruz."

Yeniden oda başkanlığına seçilen Beyen de; esnafın içinde bulunduğu zor durumda dahi pazar günleri için işyeri açma parası verdiğini söyledi. Beyen; "Bu yerel yönetimlerin elinde, tamamen kaldırılabilir. Bu paraları hiç almayan belediyelerde var. Her toplantıda dile getiriyorum. 50 liralık su faturasının 30 lirası atık su bedeli buda bize ek külfet getiriyor. Ayrıca Tabela vergileri var bunlar minimum düzeyde alınmalı." Diye konuştu.

Kendilerini tebrik eden Kar'a esnafa teşkilatının sorunlarına göstermiş olduğu özen ve ziyaretlerinden dolayı teşekkür plaketi veren Beyen; kendisinden bu sorunların çözümü ile ilgili de söz aldı.

Bu haber toplam 125295 defa okundu.

Bu yazıyı paylaşın

Diğer Haberler - Tüm Haberleri Göster

SON EKLENEN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

ANKET

2015 genel secimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz ?

Anket Sonuçları

ANKET

Yenilenen web sitemizi nasıl buldunuz ?

  • Çok Güzel
  • Güzel
  • İdare Eder
  • Kötü
Anket Sonuçları