CHP'nin İstanbul adayları

Yerel seçimler 2014 yılının Mart ayında. CHP, bu seçimleri Türkiye'nin dönüm noktası olarak görüyor...
CHP'nin İstanbul adayları
13 June 2013, Saat 10:10 Kıyasıya rekabet tartışmasız İstanbul'da yaşanacak. CHP Genel Merkezi ise, Mart 2014’te yapılacak yerel seçimlerde İstanbul’un bazı ilçelerinde sürpriz isimleri aday göstermeye hazırlanıyor.

Yerel seçimlere 11 Ay kala CHP kulislerinde hareketli günler yaşanmaya başlandı. CHP'de tüm gözler İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayına çevrilmişken ilçe belediye başkan adaylıkları için adaylar çalışmalarına başlamış durumda. Mart 2014’deki seçimlerde CHP eski İstanbul İl Sekreteri Metin Kaya’nın adı Ataşehir, Sancaktepe ve Adalar ilçeleri için geçerken, Beyoğlu için Aylin Kotil, Beşiktaş Hakan Atalay,Şişli Kenan Malkoç,Bayrampaşa Zahit Gürdal ve Maltepe için ise Murat Kapan’ın adları geçiyor.

Adı Ataşehir, Sancaktepe ve Adalar için geçen Metin Kaya'yı örgütçü geçmişi ile birlikte İstanbul'daki hemen hemen her parti etkinliklerinde, STK eylemlerinde görmemiz mümkün. Halka yakın olan ve halkta karşılığı olan Metin Kaya bu sürpriz isimler arasında yer alıyor. Üç ilçeden birinde aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılan Metin Kaya’nın özellikle son günlerde Adalar ilçesinde bir takım ziyaretlerde bulunduğu ve nabız yokladığı söyleniyor.
Adalar Belediye Başkanı CHP’li Dr. Mustafa Farsakoğlu’nun yerel yönetim de başarısız olması, tabana uzak durması ve Adalar halkının beklentilerine cevap vermemesinden dolayı 2014 yerel seçimlerinde CHP Genel Merkezi’nin başka bir ismi aday göstereceği ve CHP İstanbul eski İl Sekreteri Metin Kaya’nın aday gösterileceği ifade ediliyor.

Maltepe’de yoğun bir çalışma içerisine giren işadamı Murat Kapan ise 2014 yerel seçimlerinin startını 6 ay önce veren isimler arasında yer alıyor. Maltepe’de tanınan ve örgüt içerisinde sevilen bir kişiliğe sahip olan Murat Kapan’ın profesörler, eğitimciler, kadınlar ve gençlerden oluşan profesyonel bir ekip oluşturduğu söyleniyor. Profesyonel ekibiyle birlikte Maltepe’de hummalı bir çalışma içerisine giren Murat Kapan’ın iddialı projelerle ilerleyen günlerde kamuoyunun karşısına çıkacağı ve aday adaylığını açıklayacağı belirtiliyor.

Haziran 2011 genel seçimlerinde partisi tarafından memleketi Kahramanmaraş’ta Milletvekili adayı olarak gösterilen Kapan’ın 2014 yerel seçimlerinde aday olarak gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Murat Kapan’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na olan yakınlığı ve parti içerisinde diyaloglarının çok iyi olmasından dolayı şansının yüksek olduğu görülüyor.

Beyoğlu ilçesi için ise Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün eski eşi Aylin Kotil’in adı geçiyor. İstanbul Üniversitesi İktisat Mezunu Aylin Kotil siyasetin duayeni Aytekin Kotil’in yeğeni. Beyoğlu için adı geçen Aylin Kotil’in gönlünde ise Bakırköy ilçesi geçtiği belirtiliyor.
Bu haber toplam 21944 defa okundu.

Bu yazıyı paylaşın

Diğer Haberler - Tüm Haberleri Göster

SON EKLENEN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

ANKET

2015 genel secimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz ?

Anket Sonuçları

ANKET

Yenilenen web sitemizi nasıl buldunuz ?

  • Çok Güzel
  • Güzel
  • İdare Eder
  • Kötü
Anket Sonuçları